Sztywność wokół klatki piersiowej i ograniczony ruch żeber

Shape Image One
Sztywność wokół klatki piersiowej i ograniczony ruch żeber

Bardzo dużo kobiet nie czuje oddechu z tyłu klatki piersiowej, kiedy uczymy się pierwszy raz poczuć pełny oddech klatką piersiową, napięcie mięśni międzyżebrowych, pleców i klatki piersiowej, bardzo nam to utrudnia i ogranicza.
O korzyściach oddechu trójwymiarowego można by dużo mówić, ale dziś zajmijmy się przygotowaniem naszej klatki piersiowej do łatwiejszego oddechu.
Pilates podobnie jak Joga, mają pewną wspólną cechę – ruch połączony z oddechem.
Z punktu widzenia powięzi, ruch tułowia połączony z oddechem pozwala przesuwać się tkankom i organom względem siebie. Pogłębiony oddech i prawidłowa praca przepony, jest jak masaż dla organów, które unoszą się i opadają w rytm oddechu.
Czasem zapominamy o tym, że nasz tułów wypełniony jest organami, a dzięki poruszaniu się i oddechowi poruszamy również organami, które poruszają się względem siebie, dzięki czemu lepiej funkcjonują, są lepiej odżywione i dokrwione.
W przypadku kobiet w ciąży, regularna praktyka ruchu połączonego z oddechem jest szczególnie ważna, biorąc pod uwagę rosnącą macicę, która zabiera sporo przestrzeni organom i ogranicza pracę przepony.
Ćwiczenia, które tu widzisz pozwolą ci lepiej oddychać i zminimalizować sztywność wokół pleców i żeber. Te i wiele podobnych praktykujemy z dziewczynami na zajęciach zarówno dla mam, osób mających problemy z kręgosłupem jak i kobiet w ciąży.