Pilates dla kobiet w ciąży - IDEALNY TRENING na lepsze samopoczucie!

100% online!

Odpocznij od bólu pleców, miednicy, karku, nabierz pewności siebie i przygotuj swoje ciało do porodu i macierzyństwa. Te ćwiczenia to przyjemność, a nie kara - zasługujesz na nie!
Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego, że wielu dolegliwości ciążowych można uniknąć, właśnie dzięki odpowiedniej gimnastyce.

Jak się czujesz kochana mamo?

Ciąża to zaskakujący czas dla kobiety, szczególnie jeśli to twoja pierwsza ciąża i tak do końca nie wiesz czego się spodziewać. Możliwe już odczuwasz skutki działania hormonów i zauważyłaś jak szybko zmienia się Twoje ciało. Jeśli zaczęłaś odczuwać dodatkowe dolegliwości związane z bólem pleców, miednicy, głowy to z jednej strony pragnę cię poinformować, że nie jesteś w tym sama, a z drugiej strony, że nie musi tak być cały czas.

Wielu dolegliwościom da się zaradzić, a Pilates wspaniałą metodą, polecaną przez specjalistów na świecie. Wiele moich klientek jest pozytywnie zdziwiona, jak ogromny i pozytywny wpływ może mieć taki trening na Twoje ciało i ogólne samopoczucie

Dopóki nie poćwiczysz, często nie zdajesz sobie sprawy jak sztywne jest Twoje ciało. Wiele kobiet reaguje i zaczyna szukać rozwiązań, kiedy już pojawia się ból, czy to spojenia łonowego, czy stawu krzyżowo-biodrowego, karku, głowy, chociaż wielu dolegliwości można by uniknąć.

Pilates polecany przez Amerykańskie Kolegium Położników i Ginekologów - na czym polega jego magia?

Oczywiście mówimy o modyfikowanym Pilatesie, gdzie poziom zaawansowania i pozycje są odpowiednio dopasowane do uczestniczek oraz tygodnia ciąży. Dlatego ważnym jest aby wybrać osoby mające odpowiednie uprawnienia i doświadczenie w pracy z kobietami w ciąży.

Co pokazały badania: efekty 8-tygodniowego programu Pilates w czasie ciąży, w porównaniu z grupą nie praktykującą Pilates.

Zwiększenie siły mięśni dna miednicy, co skutkowało zmniejszeniem koniecznych nacięć krocza.
•Zwiększona siła chwytu (dość zaskakujący rezultat)
•Zwiększona elastyczność kości kulszowych
•Ograniczenie stosowania znieczulenia zewnątrzoponowego.

• Zmniejszenie liczby cięć cesarskich i trudnych porodów
• Brak zagrożeń dla noworodka.

Korzyści dla Ciebie i Twojego dziecka

Wykonując ze mną regularne ćwiczenia, wzmocnisz swoje mięśnie od najgłębszych mięśni w środku, które cię stabilizują po duże grupy mięśniowe, które dadzą ci wsparcie, kiedy mięśnie brzucha i dna miednicy będą już słabe i rozciągnięte. Przygotujesz się zarówno do porodu jak i do trudów macierzyństwa, po porodzie.

 • wzmocnisz mięśnie brzucha, tak aby były elastyczne, dawały ci wsparcie w trakcie ciąży, pomogły kiedy trzeba przy porodzie i szybko zregenerowały się po porodzie. Elastyczne mięśnie brzucha dają ci wsparcie dla kręgosłupa, ale jednocześnie łagodzą skutki dyskomfortu kiedy brzuch rośnie i rozciąga się.
 • ograniczenie rozejścia mięśnia prostego brzucha do niezbędnego minimum
 • wzmacniasz postawę, dzięki czemu twoje stawy są silniejsze i stabilniejsze, zmniejszasz ucisk na miednicy i kręgosłupie oraz unikniesz tak zwanego kaczego chodu
 • nauczysz się strategii, które pomogą łatwiej znieść ból poporodowy i ćwiczeń, które mogą przyśpieszyć poród
 • Przygotujesz się do porodu wertykalnego
 • wzmocnisz dno miednicy (silne dno miednicy to elastyczne dno miednicy), co skutkuje mniejszym ryzykiem nacięcia krocza, nietrzymania moczu w ciąży i szybszą regeneracją po porodzie
 • mniejsze ryzyko wystąpienia opadania narządów
 • zwiększysz świadomość czucia ciała, co pomoże w szybszej regeneracji po porodzie
 • zapobiegasz napięciowym bólom głowy
 • pomagasz przy zgadze i różnych dolegliwościom wynikającym z ucisku na narządy wewnętrzne
 • minimalizujesz poziom stresu, niepokoju oraz łatwiej panujesz nad huśtawkami nastroju (Pilates pomaga regulować poziom hormonów)
 • zmniejszasz ryzyko wystąpienia depresji w ciąży i po porodzie (ćwiczenia nawet lekkie, kiedy sprawiają przyjemność podnoszą poziom endorfin)
 • dotlenisz siebie i dziecko oraz nauczysz się oddychać przy wysiłku co daje duże korzyści przy porodzie, minimalizując ryzyko spadku tętna u dziecka

Te ćwiczenia pomogły już wielu kobietom.

Teraz mogą pomóc Tobie!

Jestem trenerem i pracuję z kobietami już od ponad 18 lat, od kilku lat specjalizuję się w treningach z kobietami w ciąży i po porodzie, to w tym temacie poświęcam mój czas i energię, a również pieniądze bo każde szkolenie to również moja inwestycja w siebie i moje cudowne klientki. Uczestnicząc w zajęciach wspierasz mój rozwój i motywujesz do dalszej pracy!

Codziennie spotykam się z kobietami w ciąży w swoim studiu i widzę różnicę w samopoczuciu, kiedy wychodzą po zajęciach. Mniej dolegliwości bólowych, większa pewność siebie ponieważ większość pytań nie pozostaje bez odpowiedzi. Mało dziewczyn, które ćwiczą regularnie cierpi na bóle pleców, miednicy, spojenia łonowego, czy stawu biodrowo-krzyżowego, a nawet jeśli tak się zdarza, to staramy się znaleźć rozwiązanie.

Zyskaj moje profesjonalne wsparcie i ćwicz ze mną bez wychodzenia z domu!

Pandemia, która trwa już prawie dwa lata, bardzo zmieniła nasz tryb życia i zaburzyła poczucie bezpieczeństwa, ale również otworzyła nas na nowe możliwości. Zajęcia online są idealnym rozwiązaniem dla każdej kobiety, która nie może dotrzeć na ćwiczenia w studiu fitness, dostajesz jakość w domowym zaciszu.

Korzyści dla ciebie:

Gdzie?

Zajęcia odbywają się online na platformie Zoom.

Kiedy?

środy o 11:00 czasu polskiego

Ile kosztują zajęcia?

80 zł za 4 spotkania. Karnet jest ważny przez 4 tygodnie

Czy nie łatwiej zrobić nagranie?

A jak często udaje ci się włączyć nagranie, jak często znajdujesz wymówki? Większość kobiet, która uczestniczy w spotkaniach na żywo, twierdzi że to ich motywuje, mają umówione spotkanie i ćwiczą razem z innymi dziewczynami. Spotkanie je zobowiązuje!
Ja osobiście wolę spotkania na żywo niż nagrywać wideo bo zawsze mogę dopasować ćwiczenia do poziomu grupy i lubię spotkać się z uczestniczkami.

Nagrania są dostępne!

Każde spotkanie jest nagrywane, oczywiście bez uczestników więc na nagraniu występuję tylko prowadząca, jeśli były ciekawe pytania przed lub po zajęciach, to wówczas również dołączam je do nagrania. Nie raz rozmawiałyśmy o indywidualnych problemach uczestniczek, a odpowiedź na pytanie pomagała innym kobietom. Uczestnictwo na żywo daje możliwość zadawania pytań i rozwiązywania problemów na żywo.

Posłuchaj co mówią dziewczyny!

Dziewczyny, niedawno uczestniczyły w naszych zajęciach online, a obecnie cieszą się już swoimi maluszkami. Zgodziły się powiedzieć kilka słów o tym dlaczego warto ćwiczyć i jak Pilates pomógł im w trakcie ciąży. Aby odtworzyć kliknij na zdjęcie.

Zastanawiasz się czy ten kurs jest dla ciebie?

Tak, jeśli

Nie, jeśli

Najczęściej zadawane pytania

Zdrowie mamy i dziecka jest bardzo ważne. Karnet mogę zamrozić jeśli to chwilowe problemy. Możesz przerwać ćwiczenia w każdej chwili.

Wówczas masz dostęp do nagrania, które znajduje się w bibliotece nagrań, do której każdy uczestnik dostaje dostęp.

Tak, to jest ważne dla ciebie i twojego dziecka, jednak nie musisz mi przynosić zaświadczenia. Ćwiczysz na własną odpowiedzialność i konsultacja z lekarzem jest ważna dla ciebie. Trening jest bezpieczny jeśli ciąża nie jest zagrożona.