Bez tego brzuch ani dno miednicy nie ma prawa się zregenerować!

Shape Image One
Bez tego brzuch ani dno miednicy nie ma prawa się zregenerować!

Jeśli cierpisz na opadanie narządów, nietrzymanie moczu, rozejście mięśnia prostego brzucha...

to lepiej zadbaj o to w jakiej pozycji siedzisz na co dzień, jak prowadzisz samochód, pracujesz przy komputerze i bawisz się z dzieckiem.

Myślisz, że nie wiem o czym mówię, kiedy ty masz o to zadbać, kiedy pamiętać jak ledwo ogarniasz rzeczywistość… Więc pytanie jest, czy ważniejsze są wymówki, czy twoje zdrowie?

Nawet jeśli pójdziesz na fizjoterapię, czy zrobisz operację dna miednicy, ale nie zadbasz o umiejętność regulowania ciśnienia śródbrzusznego, a całe dnie  będziesz spędzać w pozycjach, które tylko dają popalić twojemu brzuchowi i dnu miednicy, to żadna fizjoterapia ci nie pomoże, a w portfelu ubędzie.

Ta porada jest gratis, a nawyk również nic cię nie kosztuje, no może ustawić sobie przypomnienie w telefonie. Jednak wiem, że te kobiety, które wzięły to sobie do serca i postarały się coś mienić w swoim życiu, szybko zobaczyły efekty.

To nie jest tylko problem kobiet w ciąży, czy po porodzie!

Gdyby więcej kobiet zdawało sobie sprawę, jaki skutek na dno miednicy i brzuch, mają godziny siedzenia w pracy przy biurku, ze zgarbionymi plecami, upchniętą przeponą i wypychanym przez ciśnienie śródbrzuszne dnem miednicy oraz brzuchem, to mniej przypadków byłoby opadania narządów. Wiele kobiet przekonuje się o ty  szczególnie w starszym wieku, kiedy tkanki wiotczeją i przestają trzymać. Martwimy się o spięty kark i bolące plecy, mniej o dno miednicy bo tego tak od razu nie czujemy, to czujemy dopiero po jakim czasie, kiedy borykamy się z konsekwencjami, często wstydząc się poprosić o pomoc.

Teraz nie możesz już powiedzieć, że o niczym nie wiedziałaś 🙂

Więc nie odkładaj tego na późnej, działaj, ustaw przypomnienie w telefonie i częściej zwracaj uwagę na to jak obciążasz swoje narządy, zanim zaczniesz narzekać na problemy z trawieniem, nietrzymanie moczu, opadanie narządów, rozejście mięśnia prostego brzucha czy ból karku i kręgosłupa!