PMS i Endometrioza – ćwiczenia rozluxniające z piłeczką

Shape Image One
PMS i Endometrioza – ćwiczenia rozluxniające z piłeczką
Ten krótki zestaw ćwiczeń z małą piłką, przyniósł ostatnio ogromną ulgę klientce, która czuła duży dyskomfort i napięcie w pierwszych dniach menstruacji, a ponieważ cierpi na endometriozę i związane z nią dolegliwości, naszym głównym celem w tym dniu było przyniesienie ulgi.

Dziewczyna, z którą ćwiczyłam, zapytała mnie czy nie przeszkadza mi, że tak mi się zwierza i użala na te swoje bolączki, ale ja odpowiedziałam zgodnie z prawdą, że dzięki temu lepiej poznaję kobiety, jak wygląda ich życie na co dzień i nie tylko pod przykrywką “wszystko dobrze”. Kobiety z endometriozą borykają się z dużym bólem, do którego w pewnym stopniu się przyzwyczajają, zaczynają go ignorować, tyle, że ból pozostaje pokazuje się później jak w lustrze, w napiętych tkankach.

Szczerze wierzę, że regularna gimnastyka może pomóc lepiej żyć z takimi dolegliwościami, dać ciału trochę wigoru i energii, poprawi krążenie, doda pewności siebie i nadziei, na to, że może być lepiej.

W wideo, które zamieściłam poniżej, znajdziesz kilka wybranych ćwiczeń, które możesz wykorzystać jako krótki trening rozluźniający tuż przed menstruacją, lub w pierwszych dniach, kiedy ciało jest bardzo napięte.