Ćwiczenia dla mamy karmiącej piersią

Shape Image One
Ćwiczenia dla mamy karmiącej piersią

Ćwiczenia dla mamy karmiącej

Mobilizacja pleców, łopatek i klatki piersiowej

W pierwszej części pamiętaj aby ruchy były swobodne, rozluźniające i otwierające. Zwracaj uwagę na zakres ruchu, jeśli poczujesz dyskomfort w dole pleców, zmniejsz zakres ruchu i wydłuż plecy przez opuszczenie kości ogonowej do siedzenia. W drugiej części, pamiętaj o stabilizacji obręczy barkowej, nie wypychaj głowy i trzymaj barki opuszczone (lekkie ramiona, ciężkie łopatki), nie wypychaj głowy do przodu.

Opadanie na ścianę i rozciąganie boków tułowia

Zdecydowanie jeden z moich faworytów, wydłuża, rozluźnia i dodaje przestrzeni. Pamiętaj żeby oddychać swobodnie i rozciągać tylko do pierwszej granicy dyskomfortu, to ma być przyjemne i rozluźniające. Warto tutaj świadomie puścić pośladki, albo nawet delikatnie poruszać miednicą, co się nie uda jeśli będziesz ciągnąć za mocno.

Pozycja gołębia

Jeśli zapleciecie ramion jest zbyt intensywne, wówczas możesz tylko złączyć przedramiona i dłonie razem. Prowadź oddech do łopatek i tyłu pleców, rozluźniaj świadomie kark i okolicę łopatek. Oddech powinien być spokojny. Podczas pochylania, wydłuż kość ogonową w kierunku do siedzenia i delikatnie pokłoń się do przodu. Unikaj rwącego i szarpiącego bólu.

Więzień

To jest swojego rodzaju wyzwanie, choć wygląda łatwo. Postaraj się aby łopatki pozostały przy ścianie i nie odpychaj żeber. Wydłużaj tył szyi i głowę trzymaj przy ścianie. Unikaj rwącego bólu i pamiętaj o swobodnym oddechu. Unosząc ramiona po ścianie, zrób wydech i przyciągnij brzuch do siebie.

Rozciąganie klatki piersiowej

Wykonując ćwiczenie pierwsze, w rogu ściany, pamiętaj aby barki trzymać daleko od uszu i nie napinać karku. Pogłębiasz tylko do pierwszego oporu i pamiętaj o spokojnym oddechu.

Podobnie w ćwiczeniu drugim, kiedy odwracasz się od ściany, pilnuj aby bark i łopatka pozostały na miejscu i daleko od ucha, nie powinnaś czuć dyskomfortu w karku.

Pchanie ściany
Napinanie mięśni klatki piersiowej